رمز خود را فراموش کرده اید ؟

کاملترین اطلاعات درباره استان انتاریو

کاملترین اطلاعات درباره استان انتاریو

حقایق کلیدی
استان انتاریو دارای چشم‌اندازی متنوع شامل پوشش وسیع, صخره‌ای و غنی از مواد معدنی کانادایی است که زمین‌های کشاورزی حاصلخیز در جنوب و زمین‌های پست سبز شمال را جدا می‌کند. ما 16 ویژگی مختلف از استان انتاریو را برای شما عزیزان ارائه داده ایم تا در تصمیم شما برای مهاجرت به این استان با اطلاعات کافی کمکی انجام شود.

در اینجا برخی واقعیات کلیدی در مورد انتاریو برای شما عزیزان آورده شده است:
• دریاچه انتاریو حدود یک پنجم آب شیرین جهان را تشکیل داده است.
• در فصل تابستان, دما می‌تواند در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد (45 درجه فارنهایت) اوج بگیرد, در حالی که در زمستان ها می‌تواند زیر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد قرار بگیرد.
• صنعت های انتاریو شامل کشت محصولات, استخراج مواد معدنی, تولید اتومبیل, طراحی نرم‌افزار و فن‌آوری های پیشرفته می باشد.
• فرهنگ‌های دور دنیا رو به رشد است و در استان انتاریو با جشنواره‌های مانند کارناوال، جشن اکتبر و فستیوال بومی کانادا جشن گرفته می‌شوند.

1.اقتصاد
اقتصاد انتاریو از طریق ترکیب منحصر به فرد از منابع، تخصص و تولید، صادرات و انگیزه‌ای برای نوآوری رشد و پیشرفت می‌کند. انتاریو 37 درصد از تولید ناخالص داخلی ملی را تولید می‌کند و تقریباً 50 درصد از کل کارمندان در فن‌آوری پیشرفته, خدمات مالی و سایر صنایع دانش‌محور نقش دارند.

2.انتاریو و بازار آمریکای شمالی
انتاریو در مرکز منطقه تجارت آزاد آمریکای شمالی قرار دارد, که شامل بیش از 460 میلیون نفر جمعیت می شود و مجموع تولید ناخالص داخلی که بیش از 18 تریلیون دلار می باشد را تولید می کند (برابری قدرت خرید، دلار بین المللی فعلی).
در سال 2011، بیش از 1.4 میلیارد دلار، هر روز از مرز کانادا_ایالات متحده عبور کرده و تجارت انتاریو_ایالات متحده حدود 716 میلیون دلار از این مبلغ را به خود اختصاص داده است.

ویدیوی زیر راحتما مشاهده کنید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که در ایران گواهینامه رانندگی اخذ کردید یا قصد دارید در استان انتاریو گواهینامه رانندگی بگیرید، ویدیوی زیر را از دست ندهید.

3.تولید
انتاریو بخشی از مرکز اصلی تولید آمریکای شمالی است. نمونه هایی از صنایع کلیدی تولیدات انتاریو شامل خودرو، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی، دارو و وسایل پزشکی می باشد.

در اینجا به برخی از اطلاعات کلیدی در مورد بخش تولیدی استان انتاریو اشاره می کنیم:
• انتاریو بزرگترین اداره مونتاژ خودرو در آمریکای شمالی است.
• طبق آمار کانادا، 88 درصد از تولید وسایل نقلیه انتاریو صادر شد (ارقام 2011)، تقریبا تمام صادرات به ایالات متحده آمریکا انجام شد.
• در سال 2011، شرکت های تولیدی انتاریو بیش از 258 میلیارد دلار را حمل می کردند.
• پس از کالیفرنیا و تگزاس، انتاریو بیشترین کارکنان تولیدی هر حوزه ای را در کانادا و ایالات متحده دارد.

جهت اطلاع از قوانین مهاجرت استانی انتاریو در سال 2019 کلیک کنید.

4.کشاورزی
استان انتاریو بیش از نیمی از بالاترین کیفیت ("کلاس 1") زمین های کشاورزی در کانادا را دارا می باشد. 51.950 مزرعه در انتاریو (سرشماری کشاورزی، 2011) وجود دارد و تقریبا یک چهارم از کل درآمد مزرعه در کانادا را تشکیل می دهند.

محصولات کشاورزی انتاریو شامل:
• محصولات میوه ای مانند انگور، سیب، انواع توت ها و سایر میوه های منجمد
• سبزیجات
• محصولات پرفروش مانند سویا، ذرت، دانه های مخلوط، محصولات علوفه ای، گندم و جو
• مرغ تجاری، مزارع گوشت خوک، لبنیات و گوشت گاو
• گل و گیاهان زینتی دیگر

5.جنگلداری
جنگل های انتاریو نقش مهمی در اقتصاد این استان ایفا می کنند. آنها با حمایت از بیش از 53،000 شغل مستقیم در صنعت جنگل (2011) به یک سطح خوب از زندگی کارکنان کمک می کنند. در مجموع، بخش جنگلداری تقریبا 200،000 شغل مستقیم و غیر مستقیم را در 260 انجمن انتاریو حمایت می کند.

6.معدن
تولید معدنی در انتاریو در سال 2011 بیش از 10 میلیارد دلار بود. صنایع معدنی در انتاریو، رهبر جهانی در زمینه بهره وری هستند و دارای استانداردهای جهانی محسوب می شوند. انتاریو یکی از 10 تولید کننده برتر دنیا در زمینه فلزات نیکل و پلاتین است. این استان همچنین تولید قابل توجهی از طلا، مس، روی، کبالت و نقره است. جنوب انتاریو مواد معدنی غیر فلزی شامل نمک، گچ، آهک، نافلئینسینیت و مواد ساختاری (شن و ماسه، سنگ) تولید می کنند. سنگ های رسوبی جنوب نیز محل صنعت نفت و گاز انتاریو هستند.

7.صنعت خدمات
اگرچه انتاریو یک نیروگاه تولیدی است، بخش خدمات بخش عمده ای از اقتصاد انتاریو است. این استان 79 درصد (یا 5.3 میلیون نفر) را استخدام می کند و 76.9 درصد از اقتصاد استان را تشکیل می دهد. نمونه هایی از بخش خدمات عمده انتاریو شامل خدمات تجاری و مالی، خدمات فنی حرفه ای و علمی و هنر و فرهنگ می باشد.

8.تاریخ
در حال حاضر مردم کانادا در بیش از 12،000 سال در انتاریو زندگی می کنند. قبل از ورود مهاجران اروپایی، Aboriginals Algonquian- و Iroquoian-speaking در این سرزمین سکونت داشتند.

کارشناسان در مورد ترجمه دقیق "انتاریو" مطمئن نیستند. آنها می دانند "انتاریو" از کلمه ایروکویی برای آب های زیبا، دریاچه های زیبا و یا آب های بزرگ استفاده می شود.

از دهه 1600 میلادی مهاجران فرانسوی و انگلیسی وارد کانادا شدند و کار کردن در زمین های کشاورزی را شروع کردند. پس از جنگ هفت ساله (1753-1666)، بیشتر زمینهای کانادا متعلق به بریتانیا بود. بریتانیا این منطقه را استان کبک، که شامل کبک، انتاریو و بخشی از ایالات متحده است، نامگذاری کرد.

پس از انقلاب آمریکا (1783-1775)، بسیاری از استعمارگران آمریکایی که به بریتانیا وفادار بودند، به انتاریو منتقل شدند. آنها به عنوان متحد امپراطوری لوییزیست شناخته شدند. بسیاری از ایروکوئیس ها از شمال ایالت نیویورک به بالاتر از کانادا منتقل شدند.

در سال 1791، بریتانیا قانون اساسی را تصویب کرد که منطقه کبک را به دو بخش تقسیم کرد. انتاریو قسمت بالای رودخانه سنت لارنس بود، به این ترتیب انتاریو به بالا کانادا تبدیل شد و کبک به پایین کانادا تبدیل گردید.

اولین پایتخت کانادا، نیوآرک بود که در حال حاضر نیاگارا در دریاچه است. در سال 1793، پایتخت به یورک (در حال حاضر تورنتو) منتقل شد تا از حملات آمریکا محافظت کند.

در طول قرن نوزدهم، بسیاری از گروه های مهاجر به ارتفاعات کانادا نقل مکان کردند، از جمله آلمانی ها، اسکات ها و منونیت ها. تا سال 1830، جمعیت کانادا حدود 235،000 نفر بود. تورنتو بعنوان اولین شهر در استان انتاریو در سال 1834 تاسیس شد.

در سال 1867، انتاریو و کبک به استان های جداگانه تبدیل شدند. آنها به نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک پیوستند تا یک اتحادیه فدرال به نام Dominion of Canada ایجاد کنند. این قسمت در قانون بریتانیا، بعنوان شمال امریکا اعلام شد. پایتخت کشور جدید شکل گرفته، شهر کوچک اتاوا بود و نخستین نخست وزیر سارین جان مک دونالد بود.

در استان انتاریو شهر تورنتو یکی از فروشگاه های معتبر، فروشگاه والمارت نام دارد. ویدیوی زیر مربوط به فروشگاه والمارت می باشد که مشاور مهاجرتی کانادا جناب آقای بابک دانش، این ویدیو را برای شما عزیزان تهیه کرده اند.

جهت رزرو وقت مشاوره تخصصی با مشاور رسمی کانادا جناب دانش کلیک کنید.

9.جغرافیا
انتاریو دومین استان کانادا است که بیش از 1 میلیون کیلومتر مربع (415،000 مایل مربع) را پوشش می دهد که یک منطقه بزرگتر از فرانسه و اسپانیا است. انتاریو توسط کبک به شرق، مانیتوبا به غرب، خلیج هادسون و خلیج جیمز به شمال و رودخانه سنت لارنس و دریاچه های بزرگ به جنوب محدود شده است.

در اینجا برخی از اطلاعات کلیدی در مورد جغرافیای انتاریو را برای شما دوستان مطرح می کنیم:

• طولانی ترین فاصله از شرق به غرب در استان انتاریو 1،568 کیلومتر (974 مایل) است. طولانی ترین فاصله از شمال به جنوب این استان 1691 کیلومتر (1050 مایل) است. بالاترین نقطه 693 متر، (785 متر) بالاتر از سطح دریا، در منطقه Timiskaming است
• انتاریو دارای 2 منطقه زمانی است: خط مرزی میان منطقه زمانی مرکزی و منطقه زمانی شرقی، فقط در غرب خلیج تندر قرار دارد و از مرز ایالات متحده تا خلیج هادسون کشیده شده است.
• جوامع شمالي انتاريو به لندن، انگلستان و ورشو، لهستان ختم می شود که نزديک به عرض جغرافيايي هستند. نقطه انتهایی انتاریو جزیره میانی در دریاچه اروی جنوب پی پیلی است که تقریبا موازی با بارسلونا، اسپانیا یا رم ایتالیا می باشد.

10.منابع طبیعی
انتاریو چشم انداز متنوعی از منابع طبیعی را فراهم می کند. درباره منابع زیر بیشتر بدانید:

آب و دریاچه ها
بسیاری از دریاچه ها و رودخانه های انتاریو نقش مهمی در تاریخ و توسعه این استان ایفا می کنند. دریاچه ها و رودخانه ها برای مردم بومی و مهاجران اولیه اروپایی ابزار حمل و نقل و منابع غذایی بودند. راههای آبرسانی الگوهایی از سکونت و همچنین الگوهای صنعتی شدن را تعیین کردند.

در اینجا به برخی از اطلاعات کلیدی در مورد آب در استان انتاریو اشاره کردیم:

• دریاچه های بزرگ شامل دریاچه سوپریر، دریاچه میشیگان، دریاچه هورون، دریاچه اروی و دریاچه انتاریو می باشند که در مجموع این دریاچه ها یک پنجم از آبهای سطحی جهان را تشکیل می دهند.
• خط ساحلی دریاچه های بزرگ با حدود 45 درصد از سطح زمین برابر است.
• حوضه دریاچه های بزرگ مساحتی بالغ بر 750،000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. این حوضه شامل 8 ایالات متحده، مقدار وسیعی از جنوب انتاریو به شمال انتاریو گسترش یافته است.
• بیش از 98 درصد ساکنان انتاریو در محدوده دریاچه های بزرگ و حوضه رود سنت لارنس زندگی می کنند.
• بیش از 80 درصد مردم انتاریو آب آشامیدنی خود را از دریاچه ها دریافت می کنند.
• دریاچه های بزرگ و حوضه رود سنت لارنس تقریبا بیش از 75 درصد از تولیدات کانادا را پشتیبانی می کنند و یک سوم از اشتغال این استان در بخش کشاورزی و صنایع غذایی می باشد.

جنگل ها
70 میلیون هکتار و یا 66٪ از زمین انتاریو به عنوان زمین های جنگلی طبقه بندی می شوند. در حوزه این جنگل ها حدود 18 درصد از جنگل های کانادا و 2 درصد از جنگل های جهان را تشکیل می دهند. چوب های برداشت شده برای ساخت مصالح ساختمانی، خمیر و کاغذ و طیف گسترده ای از محصولات با ارزش مانند مبلمان و کف پوش استفاده می شوند.

اما بیش از یک نوع جنگل در انتاریو وجود دارد که شامل جنگل های بافتنی جنوب انتاریو و دریاچه های بزرگ، جنگل سنت لارنس مرکزی انتاریو است. شمال انتاریو به جنگل های بئورال و جنگل های خلیج هادسون می پردازد. یک منطقه بسیار کوچکی از جنوب انتاریو نیز شامل جنگل کارولینای شمالی است که تشکیل شده از قهوه کنتاکی و درختان ساسافرا است.

ماهی و حیات وحش
اقیانوس آرام و جغرافیای متنوع استان انتاریو برای بیش از 3600 گونه گیاهی، 154 گونه ماهی، 50 گونه از دوزیستان و خزندگان، 483 گونه پرندگان و بیش از 81 گونه از پستانداران، از زیستگاه پشتیبانی می کند. در مناطق جنوبی انتاریو، درختان کاکتوس گلابی دندانه دار و درختان ساسافرا پیدا خواهید کرد.

ماهی های معمولی در انتاریو شامل سیب زمینی سرخ مایل به قرمز، ساقه سیاه، قله شمالی و والی است. پستاندارانی که خانه انتاریو را می نامند، عبارتند از خرس ها، خرس های سیاه، موش خرما، گرگ های خاکستری، گوزن های سفید و دریایی. پرندگان آشنا شامل آبی جیس، کاردینال شمالی، قهرمانان آبی پر زرق و برق، شاهزاده های سرخ مایل به قرمز، جغدها و شاخک های بزرگ و دودکش های پر زرق و برق هستند. ممکن است بعضی از خزندگان و دوزیستان را مشاهده کنید، از جمله مارهای جیرتر شرقی، قورباغه های شمالی پلنگ، جاسوسان شرق ماساساگا، لاک پشت های نیمه ساحلی یا یکی از 11 نوع سلماندر و نیوتن.

پارک های استان و مناطق حفاظت شده
پارک استان آلونکنین که در سال 1893 تأسیس شد اولین پارک استانی آنتاریو بود. از آن زمان، پارک های استانی استان انتاریو برای حفاظت از محیط طبیعی و لذت بردن از خارج از منزل بزرگ ایستاده اند. امروزه سیستم گسترده پارک ها و حوزه های حفاظت شده انتاریو بیش از 9 میلیون هکتار است و شامل مناطق جنگل های باشکوه قدیم، محدوده کاربووای جنگلی، رودخانه های بیابانی، تالاب ها و زیستگاه ها برای گیاهان و حیوانات نادر و در معرض خطر می باشد.

پارک های استان انتاریو هر سال حدود 10 میلیون بازدید کننده جذب می کند و مکان هایی برای فعالیت های در فضای باز مانند کمپینگ، پیاده روی، شنا، قایقرانی، طبیعت و ماهیگیری ارائه می دهد. پارک ها نیز برای تحقیقات علمی، نظارت بر محیط زیست و آموزش در فضای باز اهمیت دارند. مهمتر از همه، پارک های استانی استان انتاریو میراث طبیعی و فرهنگی کانادا را به نفع نسل های آینده حفظ خواهد کرد.

11.انرژی
انتاریو یک منطقه مهم تصفیه نفت کانادا است که استان آلبرتا دومین تولید کننده در تولید پالایشگاه در سال 2011 است.
به غیر از حمل و نقل، گاز طبیعی سوخت اصلی مورد استفاده در تمام بخش های اقتصاد است، از جمله مسکونی، تجاری و صنعتی گرمایش. در سال 2009، حدود 30 درصد از انرژی انتاریو را تأمین کرد. نفت حدود 40 درصد و برق تقریبا 20 درصد بود.

حدود 120 ایستگاه تولیدی متصل به شبکه برق انتاریو - هسته ای، برق آبی، گاز، باد و سوخت های زیست محیطی وجود دارد. این ایستگاه ها قادر به تولید تقریبا 35،000 مگاوات برق هستند.

5 نیروگاه هسته ای انتاریو ظرفیت حدود 11000 مگاوات دارند. 70 ایستگاه تولیدی هیدروالکتریک انتاریو ظرفیت بیش از 7900 مگاوات دارند.

انتاریو در حال حاضر دارای بیش از 1000 توربین بادی با ظرفیت بیش از 2000 مگاوات است که این استان رهبر کانادایی در قدرت باد است.

اگر علاقه مند به دانستن آخرین اطلاعات درباره استان ساسکاچوان در سال 2019 می باشید کلیک کنید.

12.مردم و فرهنگ
بزرگترین تمرکز مردم و شهرها در "غرفه طلایی" در امتداد ساحل غربی دریاچه انتاریو، از جمله منطقه تورنتو بزرگ، همیلتون، سنت لارنس و نیاگارا است.

"Horseshoe بزرگ طلایی" توصیف منطقه شهری پیشرفته، از جمله قسمت های مرکزی انتاریو اطراف منطقه اصلی است. با بیش از 9 میلیون نفر، این منطقه یکی از سریعترین مناطق رو به رشد در آمریکای شمالی است. ناحیه وسیعتر در تمام مسیرهای دور از خط ساحلی دریاچه انتاریو، جنوب غربی به برانتفورد، غرب تا منطقه Kitchener-Waterloo، شمال به بری و شمال شرقی به پیتربورو گسترش می یابد.

13.زبان ها
زبان انگلیسی زبان رسمی انتاریو است، گرچه جوامع فرانسوی در سراسر استان وجود دارد. حقوق زبان فرانسوی به سیستم های حقوقی و آموزشی استان گسترش یافته است. خدمات دولتی در بسیاری از مناطق تعیین شده در سراسر استان به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود.

رشد جمعیت انتاریو از زمان انقلاب ایالات متحده، مهاجران را به سمت شمال منتقل کرده است. حتی امروز، 40 درصد از تقریبا 250،000 نفر که هر سال به کانادا مهاجرت می کنند، در انتاریو تصمیم به سکونت می گیرند. تورنتو بیشترین شهرت چند فرهنگی در جهان را دارا است که در آن با بیش از 100 زبان و گویش صحبت می شود.
زبانهای غیر انگلیسی که اغلب در خانه در انتاریو صحبت می شوند شامل چینی، ایتالیایی، آلمانی، لهستانی، اسپانیایی، پنجابی، اوکراینی و پرتغالی هستند.

14.جمعیت شناسی، آموزش و پرورش و کار
سن متوسط ​​برای مردم انتاریو حدود 40 سال است. حدود 5 میلیون خانوار در انتاریو وجود دارد و امید به زندگی حدود 79 سال برای مردان و 84 سال برای زنان است.

نیروی کار 25 ساله و بالاتر بیش از 6 میلیون نفر است و حدود 64 درصد از ساکنان انتاریو که سنین بین 25 تا 64 ساله هستند تحصیلات تکمیلی را به پایان رسانده اند.

20 دانشگاه عمومی و 24 دانشکده هنرهای کاربردی و فن آوری وجود دارد.

استان انتاریو در فصل زمستان زیبایی های بی نظیری را دارا می باشد. ویدیوی زیر صحنه هایی زیبا از استان انتاریو در فصل زمستان می باشد.

15.فرهنگ
تورنتو بزرگترین مرکز تئاتر و شرکت های هنری در انتاریو است و دومین مرکز بزرگ در آمریکای شمالی پس از نیویورک است. ده ها مرکز تئاتر خوب دیگر در سراسر استان فعالیت می کنند. جشنواره های فصلی، مانند جشنواره استراتفورد و جشنواره شاو، جمع اوری مردم از سراسر کانادا و ایالات متحده است.

انتاریو همچنین دارای گالری های هنری معروف مانند گالری هنر انتاریو در تورنتو، گالری ملی کانادا در اتاوا و مجموعه هنری کانادایی McMichael در Kleinburg است.

سرگرمی و صنعت خلاقیت انتاریو سومین مرکز بزرگ در آمریکای شمالی است که پس از کالیفرنیا و نیویورک در رتبه بندی اشتغال قرار دارند. انتاریو استان ویژه ای برای تولید فیلم و تلویزیون، انتشار کتاب و مجله و ضبط صدا است. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین جشنواره های فیلم در جهان، رویدادی سالانه است. همچنین، انتاریو یک مرکز بین المللی شناخته شده برای صنعت رسانه های دیجیتال تعاملی است که محصولات و خدمات گوناگونی را ارائه می دهد.

16.تماشا
بیشتر شهرهای انتاریو ساختمان های تاریخی را به دقت نگهداری می کنند. شما می توانید قلعه های بازسازی شده و قدیمی روستاهای اطراف استان را ببینید، از جمله روستای Upper Canada در موریسبرگ و فورت ولینگتون در Prescott.

بعضی از شهرها مانند نیاگارا بر روی دریا و الورا، تلاش زیادی برای حفظ عطر و طعم گذشته می کنند. مجتمع مجلسی متشکل از اتاوا و ساختمان قانونی برجسته تورنتو از تاریخ کانادا به مردمانش یادآوری می کند.

تورهای انتاریو توسط بزرگراه، قایق یا راه آهن آسان می باشد. شما می توانید از جاذبه های سراسر استان دیدن کنید، از نمایشگاه ها و موزه ها تا باغ وحش ها، باغ های گل، پارک ها و رویدادهای خاص بازدید کنید. بازدید از نیاگارا فالز را فراموش نکنید که یکی از معجزات طبیعی جهان است.

تابستان و زمستان، تنظیمات زیبای طبیعی استان انتاریو برای انواع فعالیت های مختلف است. تابستان، شنا، قایقرانی، بیس بال، پیاده روی، کمپینگ، ماهیگیری و تنیس را به ارمغان می آورد. فعالیت های زمستانی محبوب در انتاریو شامل اسکیت، اسکی، دوچرخه سواری، قایقرانی و هاکی.

مناظر دیگر عبارتند از: مرکز علوم انتاریو، علوم شمال، مجموعه پارک های نیاگارا، مجموعه پارک های سنت لارنس و بسیاری از پارک های دیگر استانی.

بالا