رمز خود را فراموش کرده اید ؟

اخذ ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی کانادا: روشهای گام به گام | 2019
روش مرحله به مرحله برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا
دانشگاه های کانادا در رتبه 100 در سراسر جهان قرار دارند و بیش از 100،000 دانشجوی خارجی سالانه در دانشگاه های کانادا ثبت نام می کنند، بنابراین توصیه می شود که ویزای دانشجویی کانادا را دنبال کنید و جهت اخذ این ویزا اقدام نمایید. کیفیت آموزشی و پژوهش پیشرفته دانشگاه های کانادا در سراسر جهان تایید شده است. کشور کانادا اغلب به عنوان یکی از محیط های امن و چند فرهنگی مناسب برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود.

ویزای دانشجویان کانادا
اکثر دانشگاههای کانادا ارزانتر از ایالات متحده و انگلستان هستند، که این دانشگاه ها حتی برای دانشجویان جذابتر می باشند.
لازم است تمام دانشجویان خارجی، قبل از مهاجرت به کانادا برای تحصیل اقدام کنند و مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند و ویزا را دریافت کنند. دانشجو باید شرایط و مقررات قانون مهاجرت کانادا را در شرایط عادی برآورده کند. حداقل بین 4 تا 6 هفته برای پردازش ویزای شما زمان لازم است.

درخواست دانشجویان جهت اخذ ویزا کانادا
مراحل گام به گام برای دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا که توسط تیم WSF برای واجد شرایطین ارائه شده است در قسمت زیر برای شما عزیزان قرار داده شده است.

گام اول (1): درخواست پذیرش در دانشگاه / کالج کانادا
اولین و مهمترین مرحله برای تحصیل در کانادا این موضوع می باشد که شما باید تأییدیه پذیرش (نامه پیشنهاد پذیرش) را از یک موسسه آموزشی معتبر کانادا دریافت کنید. در کانادا چندین دانشگاه و کالج وجود دارد که طیف گسترده ای از برنامه ها و امکانات گسترده ای را برای دانش آموزان و دانشجویان ارائه می دهد.
عالی ترین راه برای پیدا کردن ارائه دهنده خدمات مناسب، انجام تحقیقات در مورد بهترین دانشگاه ها / کالج ها در کانادا در زمینه ارائه دوره های مناسب و تهیه فهرست کوتاهی از برخی از آنها است.
پس از این روند، از طریق وب سایت کالج های منتخب، تحقیق کنید و از نظر کیفیت آموزش، رتبه بندی، ساختار برنامه، هزینه برنامه و امکانات دیگر برای دانشجویان بین المللی، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
پس از فرآیند فوق، فرم درخواست موسسه انتخابی خود را تکمیل کنید. در فرایند درخواست پذیرش، شما باید چند عدد از اسناد و مدارک خود را ارسال کنید. این مدارک شامل مدرک تحصیلات قبلی شما، کپی پاسپورت و اثبات مهارت زبان انگلیسی شماست. و سپس صبر کنید تا نامه پیشنهاد یا تاییدیه پذیرش خود را دریافت کنید.

گام دوم (2): پرداخت هزینه تحصیل
پس از قبول شدن درخواست شما و دریافت نامه پیشنهاد خود از موسسه آموزشی مورد نظر، باید هزینه تحصیل را همانطور که در نامه پیشنهاد شده است، پرداخت کنید. این پرداخت از طریق انتقال بین المللی انجام می شود.
به محض این که موسسه هزینه ی پرداختی تحصیل شما را دریافت کند، یک رسید به شما توسط دانشگاه / کالج صادر می شود.
انجام عملیات پرداخت برای تایید شدن درخواست ویزای دانشجویی کانادا مورد نیاز است.

گام سوم (3): خرید گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)
خرید یک گواهی ویژه سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از هر یک از بانک های شرکت کننده مانند بانک SBI کانادا، بانک نووا اسکوشیا، بانک ICICI، CIBC برای دانش آموزان ضروری است. مبلغ ده هزار و دویست دلار آمریکا ($ 10،200) CAD که برای تنظیم هزینه های زندگی برای سال اول مورد نیاز می باشد.
از این مبلغ تقریبا دویست دلار (200 دلار) به عنوان هزینه اداری توسط بانک کسر می شود (این هزینه به بانک بستگی دارد). دانشجو پس از ورود به کانادا، دو هزار دلار (2000 دلار) از بانک دریافت می کند.
درنتیجه، هشت هزار دلار آمریکا (8000 دلار) معادل آن به دانش آموزان/دانشجویان در دوازده (12) ماه به عنوان هزینه های زندگی ماهانه پرداخت می شود.

گام چهارم (4): انجام آزمایش های پزشکی
دانشجو باید برای انجام معاینه پزشکی که توسط یک دکتر تایید شده از دولت کانادا قرار گرفته است حضور پیدا کند و معاینات پزشکی را انجام دهد.
شما گزارش تست پزشکی دریافت خواهید کرد که در صورت درخواست ویزا لازم می باشد. گزارش پزشکی به طور خودکار به دفتر ویزا ارسال می شود.

گام پنجم (5): ویزا
برای ارائه درخواست ویزا شما لازم است که اسناد زیر را به عنوان لیست هر SDS ارائه کنید:
• فرم درخواست ویزا
• اصل پاسپورت معتبر با یک فتوکپی از صفحه Biodata
• فرم اطلاعات خانواده
• نامه پذیرش / نامه تاییدیه توسط موسسه آموزشی SDS در کانادا
• استفاده از فرم نماینده (IMM 5476)
• مدارک مهارت در زبان انگلیسی
• مدارک تحصیلی
• رسید پرداخت هزینه تحصیل
• تأیید خرید GIC
• پرسشنامه دانشجویی
• رسیدها / گواهینامه های پزشکی و غیره

گام ششم (6): نتایج ویزا
پس از دریافت پاسپورت، در مورد نتایج درخواست ویزای دانشجویی کانادا می توانید بدانید.
به محض تأیید درخواست ویزای دانشجویی کانادا ، شما یک مقررات ورودی بندر (POE) را دریافت خواهید کرد. در همین حال، برای دانشجویان درصورت لزوم از کشورهای مورد نیاز مجوز مسافرت الکترونیکی (ETA) یا یک ویزای اقامت موقت، صادر می شوند.
مجوز سفر الکترونیک (ETA) به پاسپورت شما مرتبط است. ضروری است که شما با گذرنامه مشابهی که در استفاده از اجازه تحصیل شما مورد استفاده قرار می گیرد سفر کنید. مجوز سفر الکترونیک (ETA) برای پنج (5) سال یا تا تاریخ انقضای گذرنامه شما، معتبر خواهد بود.
مدارک مالی خود و نامه پذیرش شما (و سایر اسناد دیگر که به شما توصیه شده است) را همراه با گذرنامه خود به اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) ارائه کنید. آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) مجوز تحصیل شما در کانادا را صادر می کند و اجازه دسترسی به کانادا را به شما می دهد.

شرایط برای تحصیل دانشجویان کانادا
کانادا یکی از کشورهایی است که از طرف بیشتر دانشجویان بین المللی مورد انتخاب واقع شده است، زیرا دانشگاه های این کشور دارای سیستم آموزشی مناسب هستند. نیازمندیهای ویزای دانشجویی کانادا، تیم انجمن دانشجویان جهانی همه جزئیات مورد نیاز شما را که شامل هزینه ویزای دانشجویی کانادا ،قوانین ویزای دانشجویان کانادا و بسیاری از موارد دیگر را تنظیم کرده اند.
برای تحصیل در کانادا، معمولا انتظار می رود که دانش آموزان بین المللی درخواست یک ویزا در هر سفارت کانادا در کشور خود انجام دهند. اما قبل از فرآیند ویزا، دانشجو باید ابتدا برای ارسال درخواست و دریافت نامه تاییدیه از موسسه مورد نظر اقدام کند. این نامه همراه با اسناد دیگر مانند گذرنامه معتبر بین المللی، اثبات حمایت مالی، عکس های گذرنامه در طول پردازش ویزا مورد نیاز خواهد بود. ما قصد دارم این اسناد حیاتی را که برای دریافت یک ویزای دانشجویی کانادا مورد نیاز است برای شما عزیزانی که دنبال کننده ویزای تحصیلی هستید، فهرست کنیم.
در اینجا لیستی از اسنادی است که شما برای درخواست ویزای دانشجوی کانادا لازم دارید . اگر حتی یکی از این مدارک از دست رفته باشد، ممکن است درخواست شما ممنوع یا رد شود.

1. نامه پذیرش
شما باید از دانشگاه یا کالجی که مایل به تحصیل در آن هستید، درخواست پذیرش دهید و پذیرش را دریافت کنید. شما باید برای این امر زودتر درخواست کنید و هزینه آن حدود 80 تا 120 دلار خواهد بود.

2. پاسپورت معتبر یا سند سفر
شما باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید که مجددا برگشت شما را به کشوری که صادرشده تضمین کند.

3. شش قطعه عکس پاسپورت
شما باید شش قطعه عکس پاسپورت را ارائه دهید.

4. اثبات حمایت مالی
شما باید اثبات کنید که پول کافی برای حمایت از خود جهت اقامتتان در کانادا دارید. چنین شواهدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
1. اثبات یک حساب بانکی کانادا به نام شما اگر پول به کانادا منتقل شده باشد؛
2. بیانیه های بانکی شما برای چهار ماه گذشته؛
3. پیش نویس بانک در ارز قابل تبدیل؛
4. اثبات پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت؛
5. مدارک تحصیلی که از کانادا در اختیار شما قرار میگیرد، در صورتی که تحصیلی دارید یا در برنامه تحصیلی کانادایی باشید.
6. نامه ای از کارفرمای خود یا سازمان حمایت مالی، اگر شما حمایت می شوید.
اگر اقدامات کنترل ارز خارجی در کشور شما وجود داشته باشد، باید مدرکی ارائه دهید که توسط مقامات کنترل ارز کشور خود برای تأمین بودجه برای تمام هزینه های خود مجاز خواهید بود.

5. درخواست برای مجوز تحصیلی تکمیل شده.

6. اثبات پرداخت هزینه موسسه تایید شده.

7. اگر در کبک تحصیل کنید CAQ معتبر باشد.

8. نامه توضیح
حتی اگر شما مجوز تحصیلی نداشته باشید، ممکن است بخواهید برای یک نفر درخواست کنید. پس از اینکه دوره کوتاه مدت خود را (کمتر از شش ماه) کامل کردید، تصمیم بگیرید که می خواهید تحصیلات خود را در برنامه دیگری ادامه دهید، باید نامه ای را بنویسید که توضیح می دهد چرا درخواست می کنید.

در اینجا رویا آفرینان نوین دانش به شما کمک می کند:
• شما در جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا می توانید بهترین دانشگاه یا کالج ارائه دهنده آموزش مناسب و دوره مربوط به تحصیل در کانادا را انتخاب کنید.
• ما به طور مساوی دستورالعمل هایی را در مورد نحوه اعمال به کالج انتخابی ارائه خواهیم داد. و همچنین مسئولیت انجام تمام کارهای سخت برای ردیابی برنامه ها را با در تماس با دانشگاه / کالج، از طرف شما انجام می دهیم.
• ما به شما در پرداخت هزینه های خود و همچنین در خرید گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)کمک و راهنمایی های لازم را انجام می دهیم.
• در فرایند درخواست پذیرش، ما دستورالعمل هایی در مورد چگونگی ارائه پرونده ویزا و به روز شدن شما در مورد پیشرفت درخواست شما ارائه می دهیم.
• به محض اینکه ما نتایج درخواست شما را برای ویزای دانشجویی کانادا مشاهده کنیم، به شما اطلاع خواهیم داد و پس از آن شما می توانید گذرنامه خود را جمع آوری کنید.
• ما به همان اندازه به شما در مورد چگونگی مهارت تسلط به زبان انگلیسی تان راهنمایی خواهیم کرد.
• در رویا آفرینان نوین دانش، ما شما را در مورد چگونگی سازماندهی ترتیبات سفر خود برای ایجاد زندگی دانشجویی جدیدتان در کانادا هدایت خواهیم کرد.

بالا