رمز خود را فراموش کرده اید ؟

کاملترین اطلاعات پناهندگی کشور کانادا

مهاجرت از طریق پناهندگی

درخواست پناهندگی در کانادا

مقدمه
قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان مستلزم آن است که هر فردی که می خواهد به کانادا وارد شود، برای ورود باید ابتدا بررسی شود که آیا این شخص حق ورود به کانادا دارد یا مجاز به وارد شدن در این کشور و اقامت در کانادا می باشد یا خیر.
اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) و پلیس سوارکاری کانادا (RCMP) نقش مهمی در حفاظت از مرز کانادا، جلوگیری از ورود و خروج نامنظم به کانادا و حفظ امنیت کانادایی ها ایفا می کنند. CBSA، RCMP و شرکای داخلی و خارجی آن همکاری می کنند تا افرادی را که به طور غیرمجاز به کشور کانادا وارد می شوند را دستگیر کنند. RCMP مسئول تامین امنیت مرزی در بین بنادر ورودی است، در حالی که CBSA مسئول امنیت مرزها در بین بنادر ورودی و داخلی است.

پناهندگی در کانادا
افراد می توانند درخواست پناهندگی در کانادا را در یک بندر ورودی یا دفتر CBSA داخلی یا اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تقاضا دهند. مقامات CBSA یا IRCC تعیین خواهند کرد که آیا فردی که تقاضای پناهندگی خود را ثبت کرده است، واجد شرایط برای امر پناهندگی می باشد یا خیر. عوامل تعیین کننده واجد شرایط بودن یک فرد برای ادعای پناهندگی شامل این می شود که آیا آن فرد تقاضا دهنده متهم مرتکب جرمی جدی شده است یا در کشور دیگری از مسائلی حمایت کرده اند.

پناهجویان تقاضای پناهندگی را در کانادا در بندر ورودی یا اداره مهاجرت (CBSA یا IRCC) انجام می دهند. این تقاضاها به طور جزئی توسط معاهدات بین المللی که کانادا قول داده است حمایت می کند، اداره می شود. از سوی دیگر، پناهجویان منتقل شده در خارج از کشور، قبل از صدور ویزا برای ورود به کانادا، تحت نظارت امنیتی و پزشکی قرار می گیرند. هنگامی که آنها به کانادا می رسند، آنها ساکنان دائمی هستند.

تمام متقاضیان پناهندگی تحت نظارت بهداشتی و امنیتی قرار می گیرند، از جمله چک های بیوگرافی و بیومتریک و همچنین شروع امنیت و بررسی جرم و جنایت.

عبور غیرقانونی به کانادا
بعضی از افراد از راه بندر ورودی کانادا وارد می شوند. این قضیه می تواند خطرناک باشد و نقض قانون است. به دلایل قانونی و شخصی و ایمنی، دولت کانادا همچنان از افراد درخواست می کند که فقط از طریق پورت های تعیین شده وارد کشور کانادا شوند.
افرادی که توسط RCMP یا اجرای قوانین محلی پس از عبور از مرز به طور نامنظم به نزدیکترین بندر ورودی CBSA یا دفتر داخلی (CBSA) یا دفتر IRCC (که هر کدام نزدیک است) وارد می شوند،تحت پیگرد قرار می گیرند که در آن یک افسر، معاینه مهاجرتی را انجام می دهد. در این مرحله، افراد تحت بررسی های بهداشتی قرار می گیرند تا هر گونه نیاز فوری بهداشتی و همچنین مسائل امنیتی را بررسی کنند تا اطمینان حاصل شود که از سمت آنها تهدیدی امنیتی برای کشور کانادا وجود ندارد و تعیین اینکه آیا آنها واجد شرایط جهت پناهندگی هستند یا خیر. این نمایش شامل چک های بیوگرافی و بیومتریک (به عنوان مثال، اثر انگشت) است. در صورت لزوم، بررسی تقاضای پناهنده آغاز خواهد شد. اتباع خارجی که تحت پیگرد قانونی نیستند، اغلب خود را به نزدیکترین دفتر IRCC یا CBSA می رسانند و تقاضای حفاظت از پناهندگان را می دهند.
افرادی که درخواست پناهندگی داده اند و واجد شرایط نیستند، براساس یک دستور حذف خواهند شد. مهاجران خارجی که مجبور به ترک کانادا هستند، ممکن است CBSA ارزیابی ریسک را توسط (PRRA) انجام دهند. اگر چه CBSA این پروسه را آغاز می کند، IRCC است که PRRA را قبل از حذف فرد از کانادا انجام می دهد. PRRA ارزیابی خطر فردی را که در صورت بازگشت به کشور خود با آن روبرو می شود را بررسی می کند.

جهت اطلاع از اخذ ویزای توریستی (مولتی) کانادا کلیک کنید.

جهت اطلاع از مهاجرت از طریق خوداشتغالی و کارآفرینی کلیک کنید.

منتظر تصمیم در مورد تقاضای پناهندگان
همه مدعیان پناهندگی که واجد شرایط باشند، یک دادرسی منصفانه در یک دادگاه مستقل و شبه قضایی را دریافت می‌کنند. در هر مورد براساس شواهد و استدلالات موجود برای آنها تصمیم‌گیری می‌شود.
هیات بین‌المللی راگبی در تصمیم‌گیری خود این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد که آیا فرد متقاضی پناهندگی منشور ملل متحد را که در حقوق کانادا پذیرفته شده‌است، برآورده می‌کند یا خیر، و یا فرد نیازمند حمایت است. سازمان ملل، پناهندگان را به عنوان افرادی تعریف می‌کند که ترس از آزار و اذیت براساس نژاد، مذهب، عقاید سیاسی، ملیت یا عضویت در یک گروه خاص اجتماعی دارند. تحت قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان، فردی که به حفاظت نیاز دارد شخصی در کانادا است که در صورت بازگشت به وطن خود، در معرض خطر شکنجه، خطر برای زندگی، یا خطر رفتار ظالمانه و یا مجازات غیرعادی قرار می‌گیرد.

ویدیوی زیر درمورد توضیحات مهم بازرس کل کشور کانادا درباره تقاضای پناهندگی کانادا می باشد، حتما شما هم به این اطلاعات نیاز دارید پس دیدن این کلیپ را از دست ندید.

زمانی که یک فرد مصمم به حضور در کانادا باشد، به عنوان مدعی پناهندگی ممکن است دسترسی به کمک‌های اجتماعی, آموزشی, خدمات بهداشتی, مسکن اضطراری و کمک‌های حقوقی داشته باشد، در حالی که تصمیم‌گیری در مورد ادعای آن‌ها به تعویق می‌افتد. افزون بر آن, افرادی واجد شرایط دریافت یک ادعای پناهندگی هستند, که آن‌ها تحت معاینه پزشکی قرار گرفته‌ باشند. مهم نیست که این معاینه در مرز یا در یک اداره داخلی صورت‌گرفته باشد.

به طور کلی این جلسات در استانی صورت می‌گیرد که در آن فرد ادعای پناهندگی کرده‌ است. این استان خدمات فهرست‌شده بالا را به مدعی پناهنده ارائه می‌کند. درصورتیکه متقاضیان در حالی که منتظر پاسخ تقاضای خود توسط هیات بین‌المللی راگبی هستند تصمیم بگیرند که از آن استان‌ جا به جا شوند، آن‌ها باید این حرکت و جابجایی خود را را اطلاع دهند و آدرس جدیدشان را ارائه دهند. به علاوه, مدعی پناهنده باید به این استان اطلاع دهد که از حرکت و درخواست خدمات در استان جدید خود تقاضایی ندارند. از مواردی که شنیده می‌شود, تصمیم‌گیری درباره نتیجه پناهندگی معمولاً در حدود چهار ماه نهایی می‌شود.
به جز خدمات بهداشتی که توسط دولت کانادا (برنامه بهداشت فدرال) تامین می‌شود, تامین همه این حمایت‌ها و خدمات مسئولیت آن ایالات می‌باشد. شهرداری‌ها یا سازمان‌های غیرانتفاعی هم از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند.

مدعیان پناهنده، واجد شرایط برای دریافت خدمات اسکان فدرال نیستند تا زمانی که آن‌ها یک تصمیم پناهندگی مثبت دریافت کنند؛ با این حال، آن‌ها واجد شرایط برای دریافت برخی از خدمات اسکان توسط استان‌ها هستند.

دریافت تصمیم درباره نتیجه تقاضای پناهندگی

تصمیم مثبت
پس از دریافت یک تصمیم مثبت در رابطه با ادعای پناهندگان، وضعیت شخص مورد حمایت، خود را با طیف کامل خدمات اسکان با بودجه فدرال دریافت می‌کند. یک تصمیم ارزیابی ریسک ممکن است نتیجه پیش مثبت برای وضعیت فرد در اغلب موارد منجر شود. این به این معنی است که افراد می‌توانند در کانادا بمانند اما برای تبدیل شدن به مقیم دائم باید مجدد درخواست دهند. این خدمات پشتیبانی شامل موارد زیر است:

• نیازمند ارزیابی و ارجاع است.
• اطلاعات و جهت گیری به تازه‌واردها کمک می‌کند تصمیمات اسکان آگاهانه بگیرند.
• ارزیابی و آموزش زبان برای کمک به افراد تازه وارد در جامعه کانادا و کمک به وضعیت اقتصادی زندگی آنها.
• پشتیبانی برای پیدا کردن و حفظ شغل، از جمله ارجاع به ارزیابی اعتبار خارجی.
• فراهم کردن ارتباطاتی که به موجب آن تازه‌واردها قادر به ملاقات با مردم و ادغام بهتر در جوامع جدید خود باشند.

تصمیم منفی
اگر یک درخواست پناهندگی توسط کشور کانادا رد شود، ممکن است افراد قادر به درخواست تجدید نظر در بخش تجدید نظر پناهندگان باشند. اگر افراد حق درخواست تجدید نظر در بخش درخواست پناهندگان را ندارند، می‌توانند از دادگاه فدرال بخواهند که این تصمیم را بررسی کند.
هنگامی که همه راه‌های جاذبه به پایان رسیدند، دستور عزل مشروط که در آن زمان صادر شد، لازم‌الاجرا شد تا اجازه حذف افراد را بدهد.
بسته به این استان، مدعیان پناهنده ناموفق که تحت دستور عزل هستند ممکن است واجد شرایط کمک اجتماعی نباشند.

همه افراد حق دارند فرآیند پناهندگی را را انجام دهند. با این حال, زمانی که تمام راه‌های قانونی را طی کرده‌اند، دولت کانادا انتظار دارد که افراد به قوانین مهاجرت کانادا احترام بگذارند و کانادا را ترک کنند و یا توسط دولت خارج شوند. عدم حضور در یک مصاحبه حذف یا یک تاریخ حذف برنامه‌ریزی‌شده، ممکن است منجر به حکم بازداشت گسترده کانادا و بازداشت احتمالی قبل از حذف توسط دولت شود.

اطلاعات کامل درباره پناهندگی کانادا

توافق‌نامه کشور امن سوم که بین کانادا و ایالات‌متحده امضا شده‌است, مستلزم آن است که مدعیان پناهنده به دنبال حفاظت در اولین کشور امنی باشند که وارد آن می‌شوند. این توافق‌نامه برای کسانی صدق می‌کند که در یک بندر مرزی در مرز بین کانادا و ایالات متحده درخواست پناهندگی می‌کنند و برای کسانی که از طریق دریا, بین بنادر ورود یا بندر داخلی مانند فرودگاه, وارد می‌شوند، صدق نمی‌کند.

از دهه 1980، کشورهای جهان به عنوان راهی برای پرداختن به فشار بر سیستم‌های پناهندگی داخلی از رشد مداوم مهاجرت جهانی استفاده کرده‌اند. از اواسط دهه 1990, آژانس پناهندگان سازمان ملل از این گونه موافقت‌نامه‌ها حمایت کرده‌است.
توافق بین کانادا و اتحادیه اروپا براساس این اصل است که توسط آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد پذیرفته شده‌است. انطباق با تعهدات معاهده توسط قوه قضائیه مستقل نظارت می‌شود. توافق‌نامه کشوری امن سوم به عنوان یک ابزار مهم برای کانادا و سازمان ملل باقی می‌ماند تا در مورد جابجایی منظم درخواست های پناهندگان در کشور کانادا همکاری کنند.
قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان نیازمند بازبینی مداوم تمام کشورهایی است که به عنوان کشورهای امن سوم در نظر گرفته شده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که شرایطی که منجر به طراحی به عنوان یک کشور امن سوم شد، هنوز برآورده نشده است. سیستم پناهندگی در کشور کانادا به تامین استانداردهای بین‌المللی ادامه می‌دهد و بنابراین کشور کانادا به عنوان کشوری امن در نظر گرفته می‌شود.
توافق در مورد کشور سوم امن وجود دارد: مدعیان پناهنده که عضو خانواده ای در کانادا هستند و افراد بالاتر از سن قانونی داشته باشند. این توافق‌نامه برای درخواست متقاضیانی که بتازگی وارد کانادا شده‌اند صدق نمی‌کند.

دوستان عزیزم ذکر این نکته بسیار مهم و قابل توجه می باشد که موسسه ما با مدیریت جناب آقای دانش هیچگونه فعالیتی در انجام امور پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا برای بالا بردن اطلاعات شما دوستان گرامی می باشد.

بالا