رمز خود را فراموش کرده اید ؟

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری در سال 2019

در ژانویه سال 2015 سیستم (Express Entry) ایجاد شده است تا کانادا بتواند نیازهای آینده بازار کار خود را به منظور حفظ رشد اقتصادی بلند مدت تأمین کند. این سیستم بیش از 93 قرعه کشی برگزار کرده است و در سال 2019 بیش از 39،700 دعوت به درخواست (ITA) تاکنون صادر شده است. انتظار می رود با ادامه سال ، این تعداد به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این سیستم توسط سازمان مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) معرفی شده است و از آن برای انتخاب نامزدهای مهاجرت به کانادا از طریق بسیاری از برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال استفاده می شود.

داوطلبانی که قصد دارند از طریق طبقه کارگر ماهر فدرال ، کلاس مهارت های تجاری فدرال و کلاس تجربه و تخصص کانادا اقدام به مهاجرت کنند ، باید از طریق این سیستم این کار را انجام دهند. به عنوان عامل اصلی مهاجرت اقتصادی به کانادا ، این برنامه به عنوان یک پرچمدار ارائه می شود که مسیری سریع را برای مهاجرت کانادا فراهم می کند.

در این مقاله به این نکته نگاهی می اندازیم که سیستم تا چه حد پیش آمده است ، آیا اهداف خود را برآورده می کند و اینکه شما به عنوان متقاضی می باشید به معنای چیست. تاریخ این برنامه در ژانویه سال 2015 به منظور کمک به افراد در درخواست اقامت دائم کانادا ، در سه دسته آغاز شد:

• برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)

• برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)

• کلاس تجربه کانادا (CEC)

دوره های اولیه در آغاز سال 2015 برگزار شد و اکثر پذیرش ها مربوط به برنامه های ارسالی قبل از ژانویه 1 بود. این قرعه کشی های اولیه شامل تعداد زیادی از برنامه های اتباع بیگانه که قبلاً در کانادا کار می کردند ، بوده است. به بسیاری از این مهاجران ITA داده شد زیرا آنها دارای پیشنهادات شغلی بودند که توسط ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) پشتیبانی می شدند.

در ده قرعه کشی اول که در طی شش ماه برگزار شد ، در کل 11353 ITA به کاندیداها صادر شد. از زمان اولین قرعه کشی در 21 ژانویه 2015 ، این سیستم به یکی از موثرترین برنامه های مهاجرت در کانادا تبدیل شده است.

به یاد داشته باشید که تعداد نامزدهای دعوت شده می تواند کمتر از تعداد دعوت نامه های ارسال شده باشد. هنگامی که برخی از نامزدها بیش از یک دعوت نامه دریافت می کنند یا وقتی تعدادی از دعوت ها رد می شوند این اتفاق می افتد.

برای اطلاع از روش مهاجرت از طریق کار و تخصص کلیک کنید.

برای اطلاع از روش مهاجرت از طریق خوداشتغالی و کارآفرینی کلیک کنید.

برای اطلاع از روش مهاجرت از طریق ازدواج با یک فرد کانادایی کلیک کنید.

برای اطلاع از روش مهاجرت از طریق پناهندگی کلیک کنید.

بهبود سیستم

با گذشت زمان ، تعداد ITA های صادر شده تحت این سیستم ، به دلیل رو به رشد بازار کانادا ، همچنان رو به افزایش است. با توجه به این روند صعودی ، پیشرفت هایی در سیستم در پاییز 2016 انجام شده است.

این تغییرات از 19 نوامبر 2016 به اجرا درآمد. این هدف ها با ایجاد سیستم مهاجرتی عادلانه ، نیازهای منابع انسانی را تأمین می کنند ، ضمن اینکه رشد اقتصادی طولانی مدت را برای کشور تضمین می کنند.

این پیشرفت ها شامل اعطای امتیاز برای پیشنهادهای شغلی است که با مجوزهای کاری معاف از LMIA و برای دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در کانادا به پایان رسانده اند ، به داوطلبان واجد شرایط قبلاً در کانادا داده اند. علاوه بر این ، در حال حاضر زمان بیشتری برای داوطلبان اختصاص یافته است تا پس از دریافت ITA ، متقاضیان اقامت دائم را ارائه دهند.

پیشنهادات شغلی

از 19 نوامبر 2016 ، امتیازاتی که توسط CRS برای یک پیشنهاد شغلی تغییر یافته در سه راه اساسی اهدا شده است:

 1- برای پیشنهادات شغلی که به داوطلبان واجد شرایط که دارای مجوز کار LMIA هستند ، امتیاز داده می شود. بسیاری از کارگران خارجی در کانادا که به طور موقت در مجوز کار معافیت LMIA مخصوص کارفرمایان قرار دارند ، اما می خواهند بطور دائم در کانادا بمانند ، دیگر نیازی به دریافت LMIA برای دریافت امتیازات پیشنهادی شغلی توسط CRS ندارند. این شامل نامزدهایی است که در اینجا تحت توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی ، توافق فدرال-استانی یا انتقال دهنده شرکت هستند. برای امتیازاتی که باید اهدا شود ، داوطلب باید معیارهای خاصی را رعایت کند ، مانند داشتن حداقل یک سال سابقه کار از همان کارفرمای ارائه دهنده شغل خود.

 2- تنها برای دریافت اقامت دائم ، پیشنهادهای شغلی حداقل به مدت یک سال نیاز می باشد. تغییر نیاز به پیشنهاد شغلی بمدت یک سال ، بدین معنی است که داوطلبان با مهارت بیشتری که در صنایع مستقر در پیمان کار می کنند ، احتمال دریافت دعوت نامه تقاضای اقامت دائم را بیشتر می کنند.

 3- در یک طبقه بندی حرفه ای ملی NOC، در مجموع 50 امتیاز به داوطلبان دارای پیشنهاد شغلی معتبر اهدا می شود.

%80 از کاندیداهای EE (اکسپرس اینتری) در سال 2017 ، حتی بدون ارائه پیشنهاد شغلی ، ITA را دریافت کردند. این بدان معنی است که حتی بدون ارائه پیشنهاد شغلی ، هنوز هم می توان در این برنامه واجد شرایط باشید.

تحصیلات

در حال حاضر امتیاز برای تحصیل، در کانادا بالاتر از دبیرستان اهدا می شود. CRS برای یک دیپلم یا گواهینامه یک یا دو ساله امتیاز اعطا می کند. همچنین برای مدرک گواهینامه سه سال یا بیشتر اعطا می شود ، شامل مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا.

با این تغییرات ،فارغ التحصیلان خارجی بیشتری قادر خواهند بود با استفاده از این سیستم ، اقامت دائم را دریافت کنند. فارغ التحصیلان بین المللی به دلیل سن ، تحصیلات ، مهارت و تجربه منبع اصلی کاندیداهای سیستم هستند.

در صورت ارسال دعوت نامه برای داوطلبان ، داوطلبان 60 روز فرصت دارند تا درخواست اقامت دائم را تکمیل کنند. این امر به کاندیداها زمان بیشتری برای جمع آوری کلیه مستندات مورد نیاز و ارسال یک برنامه کامل می دهد.

از زمان اعمال تغییرات جدید ، تعداد ITA های صادر شده به تدریج افزایش یافته و تعداد نقاط CRS مورد نیاز بطور قابل توجهی کاهش یافته است.

چرا برنامه اکسپرس اینتری محبوب است؟

برنامه ها می توانند به مدت شش ماه زمان لازم را برای پردازش داشته باشند ، و این برنامه یکی از سریعترین برنامه های مهاجرت در کانادا تبدیل می باشد. فقط مهاجرانی که مهارت های لازم را در هر استان دارند ، بر خلاف قرعه کشی گرین کارت مورد استفاده در ایالات متحده ، می توانند واجد شرایط شوند.

متقاضیانی که در این برنامه موفق هستند ، می توانند در نهایت برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

برای اطلاع از چگونگی اخذ ویزای مولتی کانادا کلیک کنید.

فرایند ورود اکسپرس

ابتدا باید:

 • دریابید که آیا الزامات اساسی را برآورده می کنید یا خیر.

 • نمایه EE آنلاین ایجاد کنید و مطمئن شوید که مدارک لازم خود را دارید:

  • گذرنامه

  • طبقه بندی مشاغل ملی (NOC)

  • گزارش ارزیابی اعتبار آموزش

  • آزمون های اخیر زبان

   • سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS)

   • برنامه فهرست مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP)

  • پیشنهاد شغلی کانادا (در صورت داشتن)

  • نامزدی استانی (اگر یکی دارید)

 • دریافت یک امتیاز CRS (سیستم رتبه بندی جامع) از این سیستم را کسب کنید.

 • اگر در CRS نمره كافی كسب كردید ، دعوت به درخواست ITA می شوید. (ITA) به این معنی است که می توانید برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید.

 • هزینه برنامه و حق هزینه اقامت دائم را پرداخت کنید.

 • اثبات بودجه برای نشان دادن اینکه می توانید از خانواده خود حمایت کنید.

 • ارائه گواهینامه های پلیس

 • آماده شدن برای معاینه پزشکی از متخصصین معتبر بهداشتی

 • برای اثبات داشتن تجربه کاری معتبر ، با کارفرمایان قبلی خود تماس بگیرید.

برای اطلاع از برنامه نامزدهای استانی انتاریو کلیک کنید.

برای اطلاع از برنامه نامزدهای استانی ساسکاچوان کلیک کنید.

برای اطلاع از برنامه نامزدهای استانی آلبرتا کلیک کنید.

برای اطلاع از برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا کلیک کنید.

برای اطلاع از برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری

لطفا توجه داشته باشید که اگر پیشنهادی برای کار در کانادا دارید ، ممکن است کارفرمای آینده شما نیاز به ارائه LMIA داشته باشد.
سیستم جامع رتبه بندی
متقاضیان بر روی سیستمی به نام سیستم جامع رتبه بندی (CRS) رتبه بندی می شوند که تعیین می کند چه کسی ابتدا از استخر ورودی اکسپرس انتخاب می شود. این سیستم شما را بر اساس چهار عامل اصلی امتیاز می دهد:
عوامل سرمایه انسانی
همسر و شریک حقوق عادی
انتقال مهارت
عوامل اضافی
همچنین برای کسب امتیاز شما این عوامل در نظر گرفته می شوند:
سن
تجربه کاری
مدارک تحصیلی
توانایی های زبانی
تطبیق پذیری
پیشنهادات شغلی
همسر یا شریک زندگی
هرچه امتیاز متقاضیان در CRS بالاتر باشد ، شانس آنها برای اخذ اقامت دائم کانادا بهتر می شود. بالاترین امتیاز شما در این سیستم 1200 امتیاز است.
روش های مختلفی برای بهبود نمرات CRS شما وجود دارد ، مانند دریافت نامزدی استانی که 600 امتیاز اضافی به امتیاز شما اضافه می کند. پیشنهادات شغلی کانادا نیز 50-600 امتیاز دارد. برای مثال ، یک پیشنهاد شغلی از شغل سطح O تحت طبقه بندی مشاغل ملی NOC، حدود 200 امتیاز اضافی به شما می دهد. هر نوع پیشنهاد شغلی دیگر از یک کارفرمای کانادایی 50 امتیاز اضافی به شما می دهد. اما یک پیشنهاد شغلی تحت ارزیابی بازار کار 600 امتیاز خواهد داد.
راه دیگر برای افزایش نمره شما از طریق عوامل اصلی سرمایه انسانی (600 امتیاز) است که این امتیاز برای مدارک تحصیلی مانند گواهینامه ها ، دیپلم ها و مدارک تحصیلی کسب می شود. هرچه مدارک تحصیلی شما بالاتر باشد ، نمره بالاتری نیز کسب خواهید کرد.
اگر متقاضی هستید که با همسر یا شریک زندگی خود درخواست ارسال می کنید ، همسر شما در صورت داشتن تجربه کار و سابقه تحصیلی صحیح ، می تواند به افزایش نمره شما کمک کند. داشتن تجربه کار بیشتر همچنین می تواند در نتایج CRS تأثیر بگذارد.
مهارت های زبان یک روش عالی برای افزایش نمرات CRS است.هرچه نمره متقاضیان در آزمون های فرانسوی و انگلیسی شناخته شده مانند IELTS ، TEF و CELPIP بالاتر باشد ، نتایج بهتر خواهد بود. در کل ، مهارت های زبانی می توانند 150 امتیاز اضافی به جمع امتیازات شما اضافه کنند.
سال فرصت ها
در سال 2019 ، دولت کانادا به دنبال بهبود راه های مهاجرت به کانادا برای سهولت و زمان کمتری است. کانادا همچنان اهداف مهاجرتی خود را از 280،000 در سال 2017 به 310،000 در سال 2018 و در سال 2019 و 2020 نیز پر بارتر می باشد.

بالا