رمز خود را فراموش کرده اید ؟

اخذ ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی دارای دو مرحله می باشد، که ابتدا در مرخله اول باید برای دانشچو پذیرش دیافت شود و مرحله دوم دریافت ویزای دانشجویی می باشد. در مرحله اول ابتدا وکیل مهاجرتی از طرف شما با موسسه آموزشی یا کالچ و دانشگاه، مکاتبه انجام می دهد و دانشجو را معرفی میکند و اطلاعات کامل دانشجو از  قبیل سن، مدارک تحصیلی و رشته تحصیلی و... را دراختیار کالج یا دانشگاه مربوط قرار میدهد. روند گرفتن پذیرش از دانشگاه نسبت به کالج به مراتب کمی سخت تر می باشد.یکی از تفاوت های بارز در اخذ پذیرش از کالج یا دانشگاه، سطح زبان انگلیسی و آزمون های IELTS  و  TOEFL  و... می باشد.

مرحله دوم و مرحله بسیار مهم بعد از گرفتن پذیرش، مرحله اخذ ویزا می باشد. در این مرحله پیشنهاد می شود برای افرادی که تصمیم به اخذ ویزا دارند، ثبت نام در کالج یا دانشگاه مورد نظر نیز هم انجام شود. با اینکه نمیدانند ویزا را دریافت میکنند یا نه، افسر مهاجرت با بررسی پرونده آن دانشجو، به این نکته نیز توجه میکند که آیا آن دانشجو هزینه تحصیلی آن ترم را به کالج یا دانشگاه مورد نظر پرداخت کرده است یا نه. و این نکته نیز وجود دارد که درصورت رد شدن یا ریجکتی ویزای شما، هر کالج یا دانشگاهی براساس خط مشی هایی که دارا می باشند،بعد از دریافت نامه مردودی، آن مبلغ واریز شده بابت شهریه از دانشجو را با کسر مبلغ کمی از آن به دانشجو باز میگردانند.

بنظر شما چه مواردی در گرفتن ویزای دانشجویی باید در نظر داشت؟ موارد زیادی وجود دارد ک دانشجویان و والدین آنها باید در گرفتن این ویزا به آن توجه کنند. تمام این موارد که مورد توجه افسر مهاجرت نیز می باشد عبارتند از: سن دانشجو، مقطع تحصیلی گرفته شده و انتخاب مقطع تحصیلی جدید، رشته تحصیلی سابق و رشته تحصیلی انتخابی جدید، تاریخ اتمام تحصیلی آخرین مقطع، معدل آخرین مقطع تحصیلی و ریز نمرات، گرفتن یا نگرفتن ویزای دانشجویی در گذشته و برگشتن به کشور محل زندگی، تحصیل کردن والدین دانشجو در کشورهای دیگر در گذشته، سطح زبان انگلیسی، ریشه های حرفه ای، عاطفی( فرزند و همسر) و مالی دانشجو در کشور خود، دارا بودن تمکن مالی (صورتحساب 6 ماهه بانکی، ملک، شرکت ثبت شده با درامد بالا و...)

قابل ذکر است کسانی که قبلا برای ویزای توریستی یا ویزای اقامت دائم و... اقدام کرده اند و مردود شده اند، ممکن است که در درخواست ویزای فعلی شما تاثیرگذار باشد.

 

 

 

بالا